cajovy blog logo full

Překyselený organismus? Pomoci vám mohou čaje. Víte které?

Modifikace: 2022/05/31

Co znamená, když je tělo překyselené?

Překyselením organismu se rozumí stav, kdy se v našem těle nachází přemíra kyselin. Překyselení organismu obvykle souvisí s jeho stárnutím. Dalšími příčinami ale může být stres, špatná strava nebo kouření. Základním krokem pro zlepšení stavu překyseleného organismu je obvykle nastolení acidobazické rovnováhy. Ta je ale důležitá pro celkové zdraví člověka – udržuje totiž stabilní poměr mezi vytvářením a vylučováním kyselin a zásad. Na místě je tak zařadit do jídelníčku vhodné potraviny, snížit naopak příjem bílého pečiva, kofeinu nebo perlivých nápojů a do svého pitného režimu zařadit bylinné a zelené čaje, které mohou vykonat notnou dávku práce při odkyselování organismu.

Jak poznat překyselení organismu?

Překyselení organismu můžeme vypozorovat nepříjemnými pocity v oblasti žaludku, střevními potížemi, únavou nebo i kožními projevy. Příznaky jsou ale často nespecifické, jelikož samotné překyselení organismu často způsobuje další onemocnění nebo zhoršuje onemocnění stávající. Často jde o gynekologické obtíže, obezitu, alergie, ekzémy nebo poruchy imunity. Pokud máte pocit, že se právě vás překyselený organismus týká, s jistotou může vaše obavy potvrdit nebo vyvrátit váš ošetřující lékař. Trápí-li vás jakékoliv potíže, které s překyselením organismu souvisí, je na místě vyšetření krve a moči, jehož výsledky pomohou rozklíčovat jejich skutečný původ.

Může čaj odkyselit organismus?

Jednou z babských rad, jak na odkyselení organismu, je právě popíjení bylinkových čajů a odvarů. Proto, pokud vás překyselený organismus trápí, nebojte se sáhnout právě po čajích, které vás mohou problému zbavit. Svůj zdravotní stav ale vždy konzultujte zároveň se svým lékařem. Popíjení bylinných čajů je vhodné kombinovat i s koupelemi – například s těmi rašelinovými. Výhodou většiny bylinek a bylinných čajových směsí je fakt, že jsou bezpečné a v běžném množství nehrozí organismu žádné nebezpečí. Pokud však nemáte ani minimální znalosti bylinek, neváhejte se právě do tohoto světa trochu více ponořit. Bylinky jsou totiž cestou, jak si ulevit od mnoha neduhů. Odkyselení organismu pomocí čajů je jedním z mnoha důkazů, že bylinky mají právem zasloužené místo po boku standardní léčby. Mnohdy jsou na místě i jako preventivní opatření.

Užitečné bylinky na odkyselení těla

V obchodech se zdravou stravou seženete hotové čajové směsi, které jsou určeny právě na odkyselení vašeho organismu. V jejich složení najdete například tužebník, který podporuje vylučování odpadních látek z těla močí, pampelišku, jež má napomáhat detoxikaci a také jasan, který je známý pro podporu funkce jater i močových cest. Další kombinací, která může pomoci s odkyselením organismu, tvoří například fenykl, kořen anděliky, nať řepíku, kořen pampelišky a kořen puškvorce.
Pro správné nakombinování jednotlivých bylin pro odkyselení organismu neváhejte navštívit odborníky, kteří vám s výběrem bylinek do směsi rádi pomohou. Podobně vám poradí i s doporučeným dávkováním a přípravou samotných čajů.

Fakta o odkyselení organismu pomocí čajů

Odkyselení organismu pomocí čajů a odvarů je léty prověřenou babskou radou. K účinnému odkyselení organismu je ale třeba změnit celkovou životosprávu – kromě popíjení daných bylin je třeba dopřát tělu dostatečný pohyb, kvalitní stravu i odpočinek. Odkyselení organismu čajem je tak určitě možné – jen se nesmíte spoléhat jen na pár doušků denně, ale opřít se do změny životního stylu s entuziasmem. Tělo a zdraví máme přece jen jedno. A jaká je doba odkyselení organismu? Je třeba především říct, že je odkyselení těla často spojeno s pročistěním jeho orgánů. Pokud tak dodržíte všechna potřebná opatření, brzy se můžete začít cítit mnohem lépe. Zatímco někdy naše tělo pozná rozdíl během měsíce, jindy zabere mnohem delší čas, než se dá organismus zpátky do kupy. V každém případě je dobré se do nápravy pustit co nejdříve.

Jaké bylinky při překyselení organismu nepoužívat?

Zatímco bylinek, které je vhodné proti překyselení organismu užívat, existuje dlouhá řada, těch, kterých je vhodné se vyvarovat, příliš není. Obecně platí, že je při překyselení organismu vhodné vynechat kofein – to se tedy týká i černých nebo zelených čajů. Pokud se tak chystáte bylinky popíjet právě v doprovodu jiného čaje, raději si to rozmyslete a nechtě odkyselení organismu pouze na síle bylinek. Odkyselit organismus domácími způsoby tak pomáhají bylinky, které slouží zároveň k čistění těla. Pokud sáhnete po jiných bylinkách, neublíží vám, ale pravděpodobně se nedostaví kýžený účinek odkyselení. Pokud si tak nejste jisti s tím, jaké bylinky užívat, neváhejte se obrátit na odborníky. Ti vám také poradí, zda je vhodné dané bylinky užívat v případě, že berete na přidružené zdravotní problémy léky. Někdy totiž mohou bylinky snížit účinek léků, což není zrovna žádoucí. Používání bylinek se ale nebojte – jsou přírodní cestou, jak zatočit s mnohými zdravotními problémy. A nemusí se jednat jen o překyselený organismus.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 3]
Picture of Janina
Janina

Napsat komentář