cajovy blog logo full

Zelený čaj – účinný přírodní spalovač tuků

Modifikace: 2019/03/14

Stále častěji platí, že kdo chce být trendy, pije zelený čaj. O člověku, který si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně. Jeden čaj denně je však pramálo. Je třeba pravidelně pít několik šálků, aby se plně projevil jako elixír mládí.

Zelený čaj má totiž nejen příznivé účinky na játra, cholesterol, imunitu nebo kardiovaskulární systém. Je účinný při boji s akné, zubním plakem. Zelený čaj je „elixírem mládí“, protože obsahuje koktejl oxidantů, které chrání pokožku před škodlivými účinky volných radikálů a zpomalují proces stárnutí. Systematické pití zeleného čaje dovoluje udržet si mládí déle. Japonci tvrdí, že pití zeleného čaje redukuje riziko vzniku rakoviny. A stará čínská moudrost říká:

Pravidelné pití prodlouží život

Stále více studií potvrzuje pozitivní účinky zeleného čaje. Japonci věří, že pití 4 až 10 šálků tohoto nápoje denně podporuje zdraví a prodlužuje lidský život v průměru o 3 roky.

Pravidelné pití prodlouží život

Pravidelná konzumace zeleného čaje snižuje cholesterol, riziko srdečního záchvatu, arteriosklerózy a tvorby krevních sraženin. Pokud tímto nápojem nahradíme slazené nápoje, uděláme hodně pro naše zdraví a krásu.

Trenér doporučuje

Zelený čaj je přírodním životabudičem, který pomáhá zvýšit výkon, ale také urychluje metabolismus. Trenéři nebo instruktoři z fitness center doporučují popíjet ho před fyzickou zátěží a při ní. Testy prokázaly, že zelený čaj zvyšuje účinnost spalování tuků při cvičení, takže urychluje hubnutí. Poslouží stejně dobře – a mnohem levněji – než různé „spalovače“ v pilulce, navíc se jedná o stoprocentně přírodní produkt. Čaj také minimalizuje potréninkovou bolest svalů.

Náročný den začněte od šálku zeleného čaje. Kromě probuzení organismu a oddálení únavy vás i „nakopne“. Číňané věří, že látky obsažené v čaji redukují negativní dopady stresu, kterým je každá žena vystavena už od ranního probouzení dětí do školy až po jejich usínání.

Noc málo o zeleném čaji

Noc málo o zeleném čaji

O zelených čajích se často říká také „nefermentované“. Čerstvě utržené listy se nechávají uschnout, načež jsou tepelně zpracovány, aby v nich byl zastaven proces fermentace (oxidace), který by list pokazil. Na mnohých místech Číny se stále používají tradiční ruční způsoby, především při výrobě nejlepších čínských čajů, v některých závodech jsou však tyto postupy již mechanizovány.

Při tradičním tepelném zpracování se čerstvé zelené listy rozkládají v tenké vrstvě na bambusových tácech a ponechávají se na hodinu až dvě na slunci. Následně jsou umístěny v malých partiích do rozehřátých nádob, kde se ručně v rychlém tempu míchají, aby se z nich vypařila jejich přirozená vlhkost. Po několika minutách se změklé listy svinují do kuliček, načež se opět vloží do horkých nádob, kterými se energicky potřásá, pak se opakuje svíjení do kuliček, přípdně se listy ponechávají k usušení. Asi po dvou hodinách dostávají matně zelenou barvu a už se dále nemění. Nakonec probíhá ještě prosívání za účelem roztřídění listů do skupin podle velikosti. Rozlišujeme čtyři druhy zeleného čaje: listový, lámaný (řezaný), práškový a lisovaný.

Pamatujte, že zelený čaj pijete na zdraví, pro rychlejší spalování, lepší kondici a klidnou mysl.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 3.3]
Redakce
Redakce

Napsat komentář