cajovy blog logo full

Detox a hubnutí. Jednodušeji to jde s čajem

Modifikace: 2019/06/04

S příchodem jara na nás, ženy, nejen doléhá únava a cítíme se oslabené. Tělo takto reaguje na dlouhodobý malý přísun slunečního svitu. Potřebujeme detox těla, a navíc zhubnout do plavek, šortek a minisukní. Požadovaných účinků dosáhneme také díky pravidelnému popíjení čajů, zvláště některých druhů. Lépe nám bude na těle i na duši.

Zelený čaj

Pití zeleného čaje má řadu blahodárných účinků na zdraví. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů, zvaných katechiny, zrychlují metabolismus a podporují spalování tuků. Jsou to látky spolupracující s kofeinem, uvolňující obsah tukových buněk a směřující k produkci energie. Tělo začne používat tuk na výrobu energie. Nikoliv glukózu. Zelený čaj při hubnutí funguje lépe než čistý kofein.

které pomáhají při hubnutí a spalování tuků.

Pití čaje chrání buňky před poškozením a snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Některé studie potvrzují, že pití čaje pomáhá při hubnutí, a to ve všech partiích, včetně problematického břicha. A zdá se, že některé druhy čaje jsou na hubnutí vhodnější než jiné.

Nespočet laboratorních studií dokázal, že zelený čaj je nezbytný pro naše zdraví a optimální váhu. Tři šálky denně jsou ideální pro ztrátu cca 6 kg tuku za jeden rok bez cvičení. Svaly netrpí, pouze tuk ustupuje. Doporučuje se začít i s fyzickým pohybem a tento výkon bude ještě lepší.

Byly provedeny mnohé studie na obézních pacientech. Lidé ze skupiny, která pila pravidelně zelený čaj, zhubli v průměru o 3,3 kg více než účastníci, kteří pili placebo.

LOYD-MATCHA-pure

Matcha

Ještě lepší účinky má i čaj matcha, což je druh práškového zeleného čaje s vysokou koncentrací katechinů a dalších zdraví prospěšných látek, díky kterém má zelený čaj tak blahodárné účinky.

Druh zeleného čaje Matcha je při detoxu užitečným pomocníkem. Jeho popíjení přináší hned několik pozitivních účinků.

Čaj matcha je při pěstování systematicky zastiňovaný, to v jeho lístcích podporuje zvýšenou tvorbu chlorofylu. Vysoký obsah chlorofylu čaji dodává také detoxikační účinky, protože z těla vyplavuje těžké kovy a chemické toxiny. Dokáže nabudit organismus, zrychlit metabolismus a tím pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku až čtyřikrát rychleji, než je běžné. Z celého roku je tento přínos asi nejvíce žádoucí právě na jaře.

Čaj Pu-erh

Jedním z velice doporučovanýchpřírodních prostředků je červený čaj Pu-erh. Tento čaj, jehož jméno se dá psát i jako Puerh nebo Pu’er, je druhem fermentovaného (kvašeného) černého čínského čaje.

Pu-erh funguje jako zcela přírodní přípravek, který podporuje hubnutí, také snižuje hodnotu tuku v krvi, dokonce napomáhá v boji s nepříjemnou migrénou a klimakteriem.

Znalci čaje si Pu-erh nejraději vychutnávají po jídle a tento čaj vyniká silným, zemitým aroma.

Kopřiva dvoudomá loyd

Yerba maté

Základem většiny redukčních čajů jsou vysušené a rozemleté lístky Cesmíny paraguayské. Je to stálezelený keř rostoucí na území Jižní Ameriky. Yerba maté je především oblíbena kvůli svým povzbuzujícím účinkům. Cesmína paraguayská má velmi vysoký obsah kofeinu v listech, více než v kávě nebo čaji. Kromě toho maté obsahuje i celou řadu dalších účinných látek: kyselinu fenolovou, saponiny, flavonoidy, silice, minerální látky (magnézium, železo, sodík a další), vitamíny A, B a C.

V lidovém léčitelství je maté předepisováno nejen jako prostředek při hubnutí, ale také jako výborný prostředek k detoxikaci organismu. Maté se užívá také pro posílení imunity, jeho antioxidační účinky chrání před rakovinotvorným bujením a zpomalují stárnutí. Maté se může pít průběžně.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá podporuje hubnutí díky svým účinkům podporujícím trávení. Má vliv na činnost střev, žlučopudné i močopudné účinky.  Listy kopřivy obsahují chlorofyl, který působí tonizačně a povzbudivě na výměnu látek a na všechny tělesné pochody. Pomáhá tedy nastartovat metabolismus a čistit krev.

Na začátek jara a v procesu hubnutí se doporučuje podstoupit alespoň dvoutýdenní očistnou bylinnou kúru z kopřivy. Pro přípravu kopřivového čaje použijeme 2 lžičky usušené drogy na 250 ml horké vody. Sušinu zalijeme horkou vodou a necháme 10 minut louhovat. Pijeme 1 šálek vlažného čaje ráno a večer.

Kopřiva působí tonizačně. Účinky čaje se zvyšují, pokud smícháme kopřivu s březovými listy. Bříza obsahuje v listech saponiny a silice, které působí močopudně a mírně antisepticky, přitom nedráždí ledviny. Na snížení tělesné hmotnosti působí urychlení látkové přeměny, má rovněž močopudný, potopudný a mírně projímavý efekt.

Bříza bělokorá

Bříza, jejíž listy obsahují tzv. saponiny, působí močopudně a mírně antisepticky, přitom je velice šetrná pro ledviny. Na snížení tělesné hmotnosti působí díky urychlení látkové přeměny a močopudnému efektu. Má také mírně projímavý efekt.

Kontryhel

Tato bylina, která je ceněna hlavně pro její blahodárné působení na ženské orgány, působní příznivě na zažívací ústrojí a má uklidňující účinek. Využít ji lze zejména při problémech se zadržováním vody v těle, pro tento efekt je potřeba pít denně dva šálky čaje z kontryhelu přibližně čtrnáct dní a poté si dát alespoň třítýdenní přestávku.

Zelený čaj

Fenykl obecný

Pro odtučňovací kúru skvěle poslouží nejen plod fenyklu, ale také čerstvá nať. Fenykl obsahuje terpeny, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky, které čistí naši krev, zlepšují funkci ledvin a podporují metabolismus.

Ženšen

Ženšen podporuje metabolismus a má podobné účinky jako kofein, jenže působí dlouhodobě. Ženšen je také silný antioxidant a zásobárna dalších velmi cenných látek.

Guarana

Guarana zpomaluje proces stárnutí, omezuje pocit hladu a podporuje hubnutí. Podporuje také odolnost vůči fyzické a psychické únavě, zlepšuje krevní oběh, podporuje snížení hladiny cholesterolu a proces regenerace organismu po namáhavém výkonu.

Guarana je jihoamerická rostlina přirozeně obsahující kofein a několik dalších účinných látek. Podporuje hubnutí díky obsahu kofeinu, který kvůli své vazbě na třísloviny se uvolňuje pomaleji než při pití kávy. Stimulující účinky guarany přetrvávají až šest hodin po požití a umožňují zvýšit fyzickou aktivitu, aniž by způsobily některý z vedlejších účinků pozorovaných při častém pití kávy. Indiáni tuto bylinu konzumují již po staletí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 2.5]
Picture of Redakce
Redakce

Napsat komentář