cajovy blog logo full
,

Míchání čaje aneb jak si připravit vlastní čaj

Modifikace: 2022/09/20

S míchaným čajem se pravděpodobně každý z nás setkává každý den. Je to prostě směs několika druhů listů. Směsi jsou připravovány tak, aby vznikly čaje s ještě lepší chutí a aby se z každého lístku dostalo vše, co je nejcennější. Kromě toho přední výrobci často používají tuto metodu k vyrovnání chuti a kvality mezi listy z několika plodin nebo sklizní. Podívejte se, co přesně je míchání čaje a jak to udělat sami.

Co je míchání čaje?

Jak se míchá čaj? Jednou z fází je míchání čaje. Na první pohled není míchání čaje nijak zvlášť neobvyklý proces. Mechanismus je jednoduchý – spojení čajových lístků z jedné šarže s lístky jiné šarže. Umění míchat čaj je však mnohem víc než pouhé smíchání čajových lístků dohromady. Správné namíchání je tajemstvím dosažení konzistentní chuti, vůně a kvality a zajistí, že si pokaždé vychutnáte stejný lahodný šálek čaje.

Blend je v angličtině směs, takže blending tea jednoduše znamená míchání čaje, nebo vlastně smíchání různých druhů listů dohromady. Je to docela běžné a je to známé už dlouho. Směsi lze najít každý den. Například známý čaj Earl Grey je jen směs. Míchání se v tomto případě používá k dosažení opakovatelnosti produktu, tedy k tomu, aby spotřebitelům sloužil vždy stejnou chuť a vůni, protože se mohou lišit v závislosti na termínu sklizně nebo převládajících klimatických a půdních podmínkách.

Výživné bylinky mohou být jemné a přesto silné. Nejlépe fungují jako součást vašeho denního režimu, přičemž postupně postupně obohacují vaše tělo vitamíny a základními živinami, které mohou skutečně změnit to, jak se cítíte duševně, emocionálně a fyzicky. Dopřejte si vlastnoručně namíchané směsi čajů.

z čeho se skládá profesionální míchání čajů

Z čeho se skládá profesionální míchání čajů?

Míchaní čajů je činnost, která vyžaduje neustálé zlepšování, zkoumání nových vůní, chutí a kombinací, stejně jako pozornost vůči novým požadavkům trhu, trendům a chování spotřebitelů. Profesionální míchání čaje se skládá z účelu směsi, výběru ingrediencí, testovování. Pro dosažení nejlepší směsi je nezbytné vyvážit množství každé ze složek. Toto je fáze, kdy je definována ideální integrace každého prvku, aby byl celek v rovnováze.

Tea blender – co dělá?

Míchač čajů neboli blender je profesionál kvalifikovaný k vytváření čajových směsí. Je jako inženýr ve světě čaje, který je schopen vytvořit harmonickou architekturu mezi různými přísadami. Je na specialistovi, aby měl technické znalosti o hlavních činnostech profese a aby měl dostatečné znalosti, aby porozuměl hlavním čajům z různých oblastí světa, porozuměl složkám a jejich senzorickým profilům, vybral správné čajové směsi. Míchač čajů může vytvářet vlastní čajové řady, ale může také pracovat na vyžádání nebo být konzultantem pro společnosti v oboru. Víte co je cascara brew? Seznamte se s ní v https://cajovy.blog/cascara-brew-jake-ma-vlastnosti-a-zda-se-vyplati-ji-pit/.

Jak si sami připravit čajovou směs?

Čajové směsi vídáme na každém kroku. Lákají nás v obchodech a čajovnách a my velmi často podlehneme. Krásné vůně, zajímavé doplňky, nové, někdy zvláštní chutě a pěkný vzhled – to je to, co přitahuje naši pozornost. Někdy ani nemyslíme na složení nebo kvalitu toho, co kupujeme, a čajové směsi jsou skutečným vesmírem k prozkoumání se svými světlými i temnými stránkami. Čas od času nás také napadne: proč bych měl platit víc, když si takovou směs můžu vyrobit sám? Protože mám tyto ingredience. Takže sedíme doma, nalijeme čaj do konvice, přidáme to a to příslušenství a obvykle to není to, co jsme chtěli. Jak si připravit vlastní čaj?

Nákup čaje ve velkém, sypaný čaj, zajišťuje vynikající produkt. Čajové sáčky často obsahují prach z polámaných listů, které ztratily chuť a vůni. Mnoho čajových balíčků obsahuje aromatické přísady, které jsou chemicky odvozené. Výroba vlastního bylinkového čaje zajišťuje lepší kvalitu, čerstvější chuť a vyšší nutriční hodnotu. Můžete si vytvořit vlastní směs, která bude dokonale vyhovovat vašemu vkusu a potřebám. Všechno o čajích najdete na https://cajovy.blog/caj-od-a-do-z/.

Pokud nemáte specializované hrnky, použijte běžné hrnky a sítko na pasírování listů. Důležité je vařit každý druh listu současně – díky tomu budou mít nálevy stejnou teplotu. Domácí čajové směsi se vlastně připravují stejně jako při profesionálním míchání. Po ochutnání a posouzení chuti, barvy a aromatického tónu si můžete zkusit navrhnout vlastní směs. Pamatujte však, že mícháním čaje byste měli získat konzistentní a komplexní nálev, ve kterém jednotlivé ingredience dobře spolupracují. Na začátku může být dokonalé vyvážení chuti obtížné pro ty, kteří nejsou na profesionální degustaci čajů. Ale proto se nálev před rozmixováním sušeného ovoce promíchá. Navíc vám domácí mix má chutnat, takže jsou důležité vaše preference.

nejdůležitější pravidla míchání čaje

Nejdůležitější pravidla míchání čaje

K míchání vlastní čajové směsi nepotřebujete profesionální vybavení, ale potřebujete znát nejdůležitější pravidla pro přípravu směsí: každý degustační nálev musí být připraven ve stejnou dobu, aby měly všechny stejnou teplotu. Ochutnávání studeného čaje nebude spolehlivé a adekvátní realitě.

Na 2 gramy sušeného ovoce by mělo být 100 mililitrů vroucí vody. Jedna směs by měla obsahovat listy podobné velikosti, jinak se od sebe oddělí gravitací. Jedna směs by měla obsahovat listy s podobnými parametry vaření. Jen díky tomu bude každý čaj schopen vyniknout svou pravou chuť, vůni a nutriční hodnoty. Směs by měla tvořit soudržný celek. Podívejte se na oblíbené recepty s čajem https://cajovy.blog/recepty-s-cajem/.

Začněte se 3 díly základní ingredience, 1 až 2 podpůrnými díly a 1/4 až 1 dílem akcentu a poté proveďte úpravy podle potřeby. Zjistíte, že bylinky často mění role z jedné směsi na druhou. Neváhejte a začněte přidávat další ingredience, jakmile budete se svými schopnostmi mixování spokojeni!

Jak si sami vyrobit ovocný čaj?

Pro přípravu vlastních čajových směsí poslouží jak sušené ovocné listy keřů a stromů, tak i samotné plody. Oblíbené přísady pro ovocnou směs jsou například třešňové listy, malinové listy, citronová kůra, sušená jablka, šípky. Další možností jsou květy ibišku, které mají nejen sladkou a citrónovou příchuť, ale také dodávají vašemu čaji sytou červenou barvu.

Pro výrobu ovocného čaje je nutné vybranou surovinu nejprve usušit (v troubě nebo na slunci), poté nakrájet/nalámat a uzavřít do dózy. Pokud máte chuť na lahodný čaj, nasypte do hrnku dvě lžičky např. jablečné slupky a zalijte vroucí vodou. Můžete zvolit i půl lžičky černého čaje s jednou lžičkou jablečné slupky. Nejlepší na domácích čajích je, že ingredience lze libovolně kombinovat a vytvářet tak lahodné a aromatické kompozice. Chcete-li provést míchání čaje z ovoce, je nejlepší zvolit stejný způsob jako profesionální míchači čajů – připravte několik nálevů, poté zhodnoťte chuť, barvu a aromatické tóny a na tomto základě navrhněte ucelenou a chutnou kompozici. V létě vás správná čajová směs osvěží, jak na to najdete v našem článku https://cajovy.blog/napoj-bohu-take-jako-osvezujici-letni-napoj/.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]
Picture of Janina
Janina

Napsat komentář