cajovy blog logo full

Čaj s aloe vera – jaké jsou jeho vlastnosti a jak ho připravovat?

Modifikace: 2022/05/31

Vlastnosti a způsoby využívání aloe vera

Aloe vera můžete znát jako rostlinu nesmrtelnosti. I když je tento název přece jen trochu nadnesený, právě aloe vera bojuje proti projevům stárnutím. Aloe vera je známá jako léčivá rostlina už více než tisíc let. Tuto rostlinu tak můžete najít ve spoustě kosmetických i lékárenských produktů. Nejinak je tomu i v potravinářském průmyslu, kde má aloe vera své nezastupitelné místo. V regálu s nepřeberným množstvím čajů tak nezapomeňte právě na ten s touto rostlinou. K čemu čaj s výtažky aloe vera slouží a proč je dobré ho pít? Aloe Vera je rostlina bohatá na vitamíny skupiny B, vitamín C, D i A. Tím to ale zdaleka nekončí. Aloe vera totiž obsahuje i minerály jako je vápník, hořčík nebo zinek. Plný je ale i antioxidantů, čímž se stává antibakteriální a protizánětlivou rostlinou. Kromě toho, že její aplikace na kůži pomáhá s kožními problémy, její konzumace naopak podpoří zažívání a pomůže s trávicími problémy. Pít čaj s aloe vera je skvělou volbou jak při potřebě posílení imunitního systému, tak při nutnosti dezinfikovat ústní dutinu při nepříjemných bolestech v krku či jiných známkách nachlazení.

Čaj s aloe vera – proč byste ho měli pít?

Pro své vlastnosti aloe vera patří mezi nápoje regenerující tělo, jehož účinky oceníte také při mnohých chronických potížích. Kromě podpory trávení pomáhá tělu vytvářet kolagen, posiluje imunitu a dokáže nastartovat metabolismus. Co dalšího může čaj s výtažkem z aloe vera nabídnout? Aloe vera reguluje hladinu glokózy v krvi, reguluje krevní tlak a pomáhá bojovat s migrénami. Mimo jiné ale pomáhá léčit infekce horních dýchacích cest. Funguje tak tedy jako přírodní antibiotikum. Nejčastěji narazíte na aloe vera v kombinaci s bílým čajem. Bílý čaj s aloe vera je skvělým způsobem, jak si vychutnat lahodný kus přírody i vaši chvilku pohody.

Čaj s aloe vera a hubnutí

Rostlina aloe vera je známá také jako prostředek k cestě za hubenější postavou. Jaká je ve skutečnosti souvislost mezi hubnutím a konzumací čajů s aloe vera? I když by to bylo příjemné, samotné popíjení čajů s touto rostlinou nikomu z nás centimetry v pase neubere. Základem je tak vždy dostatek pohybu, pestrá strava plná vitamínů a minerálů a vynechání sladkých a tučných jídel. Při dodržování příliš dietní stravy jsou často problémem nejednoho z nás chybějící vitamíny a minerály, které by tělu pomáhaly s obranyschopností a zabraňovaly snižování imunity. Právě tento problém ale konzumace výtažků aloe vera snadno vyřeší. Při dodržování všech důležitých pravidel při redukci hmotnosti se tak nebudete cítit vyčerpaní a slabí. Díky pročišťujícím účinkům, které aloe vera prokazatelně má, se navíc nebudete cítit ucpaní nebo nafouklí. Právě správně nastavené trávení a pročištěná střeva při redukci nadváhy náležitě oceníte.

Dávkování čaje z aloe vera

Benefity bílého čaje s aloe vera jsou více než slibné. Jak často ho ale užívat, abychom docílili kýženého efektu? Podobně jako u džusů i jiných nápojů s obsahem aloe vera, i čaj s výtažky této rostliny je možné pít každý den. Dva hrnky denně tak budou přínosné pro vaší fyzickou i psychickou pohodu a pravděpodobně se jejich konzumace stane vaší oblíbenou chvíli.

Jak z aloe vera připravit čaj?

Kromě klasických porcovaných čajů s výtažky z aloe vera, které seženete ve zdravých výživách, můžete zvolit i jeho domácí přípravu. Kromě čajů je možné z aloe vera připravit i studené nápoje. Recepty jsou snadné a příprava jednoduchá. Pokud tak květináče na vašich oknech zdobí právě rostlina aloe vera, není nic snadnějšího, než se do výroby čaje pustit třeba hned. Jak na to? Odstraňte  venkovní části listu a získanou dužinu rozmixujte s vodou v poměru 1:5. Přidat můžete med nebo citron a nápoj podávat teplý i chlazený. Rozpustit můžete aloe vera i přímo v bílém čaji. Pokud se ale z jakéhokoliv důvodu do přípravy domácího čaje pouštět nechcete, nebo jednoduše nedisponujete rostlinou aloe vera, určitě se nebojte sáhnout po hotových sypaných směsích. Často jsou kombinovány tak, aby vám zachutnaly a jejich pití pro vás bylo příjemným rituálem, na který se budete dost možná už od rána těšit.

Čaj s výtažky aloe vera a jeho kontraindikace

I když jsou účinky aloe vera na naše organismy velkým dílem pozitivní, i její použití je podmíněno několika pravidly. Jednou z kontraindikací užívání nápojů s výtažky aloe vera jsou například srdeční choroby. Lidem, kterým je taková porucha diagnostikována, není doporučováno právě aloe vera konzumovat. Podobně jsou na tom lidé, jež se léčí s apendicitidou nebo hemoroidy. Aloe vera také interaguje s některými léky, proto je vhodné se o konzumaci čajů s výtažky z aloe vera poradit se svým lékařem. Produktům nebo výrobkům s aloe vera by se měly vyvarovat i nastávající maminky. Právě výtažky této rostliny by mohly způsobit těhotným ženám alergické reakci nebo křeče v břiše. Nežádoucí je v těhotenství i jejich projímavý účinek. Obecně je ale aloe vera bezpečnou rostlinou plnou vitamínů a minerálů, které mohou svým pravidelným konzumentům pomoci s mnohými zdravotními neduhy. Pokud tak netrpíte žádným z uvedených problémů nebo nejste ženou v očekávání, neváhejte čaje s aloe vera vyzkoušet.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Picture of Janina
Janina

Napsat komentář