cajovy blog logo full

Tyto čaje by neměly ve vaší kuchyni chybět

Čaj je nezbytnou součástí každého dne. Dnes jsem pro vás vybrala takové směsi, které by kromě klasických černých čajů neměly ve vašem šálku nebo hrníčku chybět. Jedná se odvážné a výjimečné chutné či nadprůměrně prospěšné kombinace.

 

Rooibos pro relax

 

Rooibos je ideální pro chvíle odpočinku, protože má relaxační účinky. Jeho vůně je popisována jako sladká i bez přidání cukru a mírně ořechová. Jedná se o nečajový nápoj z keře čajovníku kapského se spoustu pozitivních účinků. Obsahuje prospěšné antioxidanty, ale žádný kofein. Nálev z rooibosu je nabitý vitamíny a stopovými prvky. Můžete jej pít čistý, ale doporučuji ochutnat variaci s příchutí medu a vanilky nebo s pomerančovou kůrou.

 

Yerba maté - energie a přitom hubnutí

Yerba maté – energie a přitom hubnutí

Nápoj yerba maté využívá přírodní medicína k detoxikaci, posílení imunity, jako povzbuzující nápoj, který zlepšuje náladu. Nápoj jihoamerických indiánů má velmi vysoký obsah kofeinu, ale není návykový. Je výborným pomocníkem v boji s únavou a stimuluje intelekt. Obsahuje celou řadu účinných látek: kyselinu fenolovou, silice, minerální látky, je bohatým zdrojem vitamínů A, B a C, B1, B2 a B6, obsahuje vlákninu.

Zrychluje metabolismus, podporuje spalování tuku a brání jeho ukládání. Tyto a další vlastnosti činí z cesmíny paraguajské nenahraditelného pomocníka při udržení štíhlé linie.

Maté si můžete dopřát v moderních chutných kombinacích, například s mátou a citrónovou trávou s granátovým jablkem a lístky aloe vera, nebo s příchutí fíků a grapefruitu.

 

Manuka – zázračný med

Manuka – zázračný med

Manukový med z Nového Zélandu je fungicidní a antibakteriální. Má antioxidační a protizánětlivé účinky. Řada čajů Loyd v pyramidových sáčcích s příchutí medu manuka je inovativní nabídkou směsi s dokonale vyváženou kompozicí a lahodně květinovou chutí.

Já jsem pro vás vybrala směs zeleného čaje s mátou a pomerančovými květy doplněnou o list ostružiny, sušené jablko a aroma medu manuka. Stejná řada pak nabízí směs černého čaje s heřmánkem, kardamomem a lékořici, nebo rooibos s brusinkami, malinami a zázvorem, vždy s přídavkem zmíněného medu.

 Antioxidanty ze zeleného čaje

Antioxidanty ze zeleného čaje

 

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které jsou právě nyní nezbytné pro posílení imunity, aby se dokázala vyrovnat s vrtkavým počasím. Vyzkoušejte jemný a chutný Loyd Green Tea v odrůdě Chun Mee nebo Sencha. Pokud máte raději čaj ochucený, jsou tu ze stejné řady skvělé kombinace s malinou, mátou nebo s citronovou trávou a citronem. Zvláště doporučujeme voňavé spojení s kůrou sladkého pomeranče a mandarinky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]
Redakce
Redakce

Napsat komentář

Vážený návštěvníku,

přečtěte si obsah a dejte souhlas:

Souhlasím s ukládáním cookies na svém zařízení a zpracováváním svých osobních údajů za účelem kontroly na těchto webových stránkách, uložených v těchto souborech, které jsem zanechal v rámci používání webových stránek společností WhitePress a její důvěryhodnými partneri. Další informace týkající se zpracování osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Stisknutí tlačítka „Chci používat web a souhlasím“ nebo [x] v tomto informačním okně znamená souhlas. Souhlas se zpracováním údajů ve výše uvedeném textu lze kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu umístěného v Zásadách ochrany osobních údajů.