cajovy blog logo full

Co je čaj China Teardrop a jak ho vařit?

Modifikace: 2022/09/20
China Teardrop tea pochází z Číny a je to nálev typu Gunpowder. Pevně ​​svinuté listy připomínají střelný prach a rozvinou se až po přelití vodou. Nálev lze klasifikovat jako čínský zelený čaj s charakteristickou ovocnou chutí. Znalci by tento nápoj měli vyzkoušet kvůli zajímavému způsobu vaření.

Co je čaj China Teardrop?

Málokdo ví, že čaj China Teardrop lze několikrát zalít vařící vodou a pokaždé objeví nové chuťové, aromatické a vizuální kvality. Patří mezi zelené čaje. Má jemnou, sladkou chuť, která pochází ze způsobu pěstování listů pro výrobu sušeného ovoce. Slza čínská dozrává na horských svazích a sklízí se v dubnu / květnu. Po krátkém procesu zpracování se listy pevně srolují do charakteristických „perliček“, které uvnitř skrývají jedinečnou chuť nálevu. Čaj vděčí za svůj název svému původu a originálnímu vzhledu. Čínský nálev se vyrábí z lístků ve formě malých kuliček se stopkou, které připomínají slzu. China Teardrop osloví lidi, kteří si vzhledem ke svému životnímu stylu a preferencím vybírají aromatické zelené čaje s ovocnou příchutí a unikátní metodou vaření. Pití nálevu je skutečným rituálem a každé zalití čaje uvolňuje chuť uzavřenou do složitě stočených kuliček. Podívejte se na vše o čajích od A do Z https://cajovy.blog/caj-od-a-do-z.

still life with transparent cup of tea on wooden background

Původ a historie čínského čaje Teardrop

Historie China Teardrop je zajímavá. Název pochází z podobnosti čajových „perel“ se střelným prachem. Po zalití vodou mají malé kuličky ‚explodovat‘ chutí. Další populární legenda vypráví o podobnosti slova Gunpowder s mandarínskou frází gāng pào de což znamená čerstvě uvařený. China Teardrop pochází z Yunnanu a je to jarní čaj, sklízený obvykle na přelomu dubna a května z tzv. Velké Listy. Keře se nacházejí vysoko na horských svazích, což přímo ovlivňuje chuť piva, díky čemuž je jemnější a sladší. Proces zpracování listů trvá maximálně jeden den a samotný čaj lze skladovat až dva roky. Srolování má zakrýt velkou část čajového záblesku a koncentrovat uvnitř čerstvou chuť. Je to exkluzivní čaj a původ China Teardrop je z období dynastie Tang (618-907 n.l.). Zajímavou historii má i gruzínský čaj https://cajovy.blog/gruzinsky-caj.-

China Teardrop – charakteristika

Při prvním spaření China Teardrop můžeme pozorovat krásně se rozvíjející kuličky a to je teprve začátek cesty. Charakteristika China Teardrop vás bude rozhodně zajímat. Spařené listy mají výjimečně plnou chuť, voní ovocně s jemně vínovým charakterem. Do popředí se dostávají tóny broskve a meruněk. Nálev světle zelené barvy prolomený šedou překvapí plným hřejivým tělem a hostinou jemných, prolínajících se vůní. Na pozadí ovocných chuťových tónů se objevuje květinové aroma zakončené minerálním akcentem. Příjemným překvapením je naprostá absence hořkosti.

Když se tyto krásné čajové slzy uvaří podruhé, objeví se trochu více síly a charakteru, když se rozvinou. Samotné listy voní tentokrát o něco pikantněji a výrazněji. V popředí je vůně vína a mizí květinové akcenty. Třetí a poslední louhování nám ukazuje drsnější povahu tohoto čaje. Listy jsou téměř plně vyvinuté. což zvyšuje hořkost a zeleninové tóny v nálevu se stále velmi pevným tělem.

Doporučujeme vám experimentovat s vařením tohoto čaje, má neuvěřitelný potenciál a může ukázat různé tváře v závislosti na době louhování. Doporučujeme tyto čajové perly uvařit alespoň dvakrát, abyste viděli jejich plnou a rozmanitou chuť. Nejvíce jim prospívá spaření v malém množství vody metodou gongfu cha. Můžete nalít první, rychlé, šokové spaření, ale první kontakt s vodou tohoto čaje vám může naservírovat jedinečné květinové aroma. China Teardrop je položka, kterou by měl vyzkoušet každý milovník čaje. Zkuste také čaj jinak https://cajovy.blog/caj-po-tibetsku-.

Jak vařit čaj China Teardrop?

Jak vařit čaj China Teardrop? China Teardrop umožňuje experimentovat s metodami vaření. Často se však doporučuje připravit nálev výše zmíněnou technikou gongfu cha. Spočívá v zalití velkého množství čajových kuliček malým množstvím vody několikrát během krátké doby. V případě China Teardrop by louhování nemělo překročit trojnásobek, protože toto množství zaručuje nejbohatší chuť nálevu. Technika přípravy nápoje se může lišit, ale nejběžnější návrh je následující:

 1. Do konvice dejte několik lžiček čaje
 2. Čaj zalijte asi 150 ml vody o teplotě 70-85 stupňů Celsia.
 3. Po 1-4 minutách přelijte čaj do samostatné konvičky nebo nalijte do šálků.
 4. Můžete dát malé množství čaje (20-50 ml), který bude mít skvělou chuť.

aerial view of a woman pouring a hot tea drink

Účinky pití čaje China Teardrop

Zelený čaj China Teardrop byste měli pít, pokud trpíte obezitou, cukrovkou, únavou, chronickými nemocemi, zažívacími potížemi, nachlazením, chřipkou, infekcí, ischemickou chorobou srdeční a vysokým cholesterolem, protože může pomoci zlepšit některé z těchto stavů. Dále má tyto účinky:

 • Může pomoci při zažívacích potížích – Pokud trpíte Crohnovou chorobou, ulcerózní kolitidou, syndromem dráždivého tračníku (IBS), zácpou, nadýmáním, křečemi nebo jakýmkoli jiným zánětlivým stavem žaludku, může vám dobře posloužit šálek tohoto zeleného čaje
 • Může pomoci s chronickými nemocemi – Mnoho aktivních látek v zeleném čaji gunpowder může pomoci neutralizovat volné radikály a snížit oxidační stres, což znamená, že může mít potenciál předcházet chronickým onemocněním, jako jsou srdeční choroby, revmatoidní artritida a degenerativní kognitivní onemocnění.
 • Může zvýšit energii – Obsah kofeinu, který se nachází v čaji China Teardrop, z něj může udělat vynikající posilovač energie, zejména pro ty, kteří se chtějí vyhnout kyselosti kávy.
 • Může pomoci při hubnutí – V tomto čaji se spojuje řada faktorů, které pomáhají při hubnutí, mezi které patří kofein, katechiny a theanin. Tyto tři mohou spolupracovat, aby možná podpořily metabolismus, což může zvýšit schopnost těla efektivně spalovat tuk.

Podívejme se také na vedlejší účinky China Teardrop. Vedlejší účinky perlového čaje mohou zahrnovat vyšší pravděpodobnost úzkosti, gastrointestinálních potíží a ledvinových kamenů a také nespavosti. Může tedy dojít k:

 • problémům se spánkem
 • úzkostem
 • žaludečním potížím
 • vzniku ledvinových kamenů

Pokud je však zelený čaj konzumován s mírou, většině těchto nežádoucích účinků se lze vyhnout. Omezení příjmu tohoto čaje na 1-2 sklenice denně by vás však mělo před těmito riziky ochránit. Jaký má čaj účinek na zdraví zjistěte zde https://cajovy.blog/caj-a-zdravi.

Je čaj China Teardrop bezpečný pro těhotné ženy?

Lze pít China Teardrop během těhotenství? Zelený čaj obsahuje kofein, který se nedoporučuje těhotným ženám. China Teardrop v těhotenství je třeba pít opatrně. Hodně záleží na množství kofeinového nápoje, který konzumujete. Pro těhotné ženy by dávka neměla překročit 200 mg denně, což odpovídá 3-4 šálkům zeleného čaje. Při výpočtu dávky kofeinu ve vaší stravě je třeba mít na paměti, že mnoho dalších nápojů a pokrmů obsahuje tuto složku. Kofein je přítomen např. v různých sycených nápojích, kávě a dokonce i čokoládě. Proto věnujte zvláštní pozornost množství této látky ve stravě, ale není nutné úplně vynechat China Teardrop během těhotenství.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Janina
Janina

Napsat komentář

stojí za přečtení
Podobné články

Vážený návštěvníku,

přečtěte si obsah a dejte souhlas:

Souhlasím s ukládáním cookies na svém zařízení a zpracováváním svých osobních údajů za účelem kontroly na těchto webových stránkách, uložených v těchto souborech, které jsem zanechal v rámci používání webových stránek společností WhitePress a její důvěryhodnými partneri. Další informace týkající se zpracování osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Stisknutí tlačítka „Chci používat web a souhlasím“ nebo [x] v tomto informačním okně znamená souhlas. Souhlas se zpracováním údajů ve výše uvedeném textu lze kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu umístěného v Zásadách ochrany osobních údajů.