cajovy blog logo full

Zdravotní oblečení nemusí být nudné. Zdravotnické oblečení barevně – vsaďte na barvu!

Modifikace: 2023/07/20

Před desítkami let byli lékaři, sestry a další zdravotníci nuceni nosit uniformy jednoduchého střihu a jednotnou barvu: bílou. Dnešek je úplně jiný. Zdravotní halenky, zdravotní mikiny, tuniky, šaty, sukně a zdravotní zástěry jsou dostupné v široké škále barev a v mnoha módních střizích. Dostupné střihy ukazují, že v práci sestry, lékaře nebo laborantky můžete zdůraznit i svůj smysl pro styl a vypadat módně a zároveň profesionálně.

Dress code v nemocnicích a na klinikách

Velká veřejná i soukromá zdravotnická zařízení mají přísná pravidla oblékání personálu. V mnoha z nich je zakázáno nosit běžné oblečení, jako je například tričko pod lékařskou uniformou. To souvisí s podporou čistého pracovního prostředí bez patogenů, které mohou být zdrojem svrchního oblečení. Zajímavou praxí, kterou využívají některé nemocnice, je princip používání různých barev zdravotnického oblečení k rozlišení zaměstnanců konkrétních správních jednotek nemocnic. V chirurgii se například nejčastěji nosí světle zelené nebo světle modré oblečení. Taková rozmanitost barev usnadňuje pacientům a osobám zvenčí identifikaci zaměstnanců.

Evoluce v průmyslu lékařských oděvů

Průmysl zdravotnického oblečení prošel v posledních letech rychlými změnami. Dnes se návrháři navzájem předčí v nápadech nabídnout zástupcům lékařského průmyslu módní a jedinečné vzory a barvy. Vznikají samostatné projekty pro muže a ženy, aby zdravotnické oblečení co nejlépe vyhovovalo specifičnosti práce a vkusu zástupců zdravotnického personálu. Nabídka zahrnuje různé kusy oblečení šité na míru potřebám uživatelů:

  • haleny
  • kalhoty
  • soupravy
  • zástěry
  • trička
  • tuniky
  • sukně
  • šaty
  • fleecové mikiny.

 

Barevné zdravotnické oblečení je navrženo tak, aby bylo co nejjednodušší, tedy s co nejmenším počtem míst, kde se mohou hromadit nečistoty, a zároveň aby byly zajímavě střižené a dostupné v mnoha různých barvách.

Velmi oblíbenou kombinací zaručující pohodlí je kombinace: zdravotní halenka + zdravotní kalhoty. Zdravotní kalhoty mají nejčastěji gumu nebo šňůrky v pase. Díky tomu se dají pohodlně nosit v závislosti na obvodu pasu. Zdravotní haleny zase vynikají různými úpravami výstřihu, stylovými doplňky, prošíváním a vzory. Široká škála barev umožňuje libovolně kombinovat zdravotní halenky se zdravotními kalhotami. Dobrovolníci se také mohou rozhodnout pro lékařské sady.

Barva, vzor, střih – různé zdravotní oblečení

Kromě tradičních zdravotních kalhot, zdravotních halenek nebo zástěr jsou v nabídce i individuálnější návrhy. Zdravotní sestry si dnes mohou při své práci vybrat mezi mnoha barvami, vzory a střihy. Zdravotní oblečení v intenzivních barvách ukazuje, že můžete být výrazní a profesionální zároveň.

zdravotni_obleceni_nemusi_byt_nudne_1.png

zdravotni_obleceni_nemusi_byt_nudne_1 (2).png

Dobře padnoucí zástěry, zdravotní sukně zapínané na zipy s efektním prošíváním vpředu, volné a vypasované šaty v energických barvách pro náročné ženy nebo efektní tuniky s jemnými lemy dokazují, že zdravotní oblečení může být velmi ženské. Střihy na míru zdůrazňují přednosti postavy, a zároveň neomezují v pohybu.

zdravotni_obleceni_nemusi_byt_nudne_4.png

Materiály ve zdravotnickém oblečení

Stylové zdravotnické oblečení se zdá nekonečné. V této souvislosti však zůstává otázka, jak to souvisí s vnímaným komfortem při nošení? I v tomto ohledu si dali výrobci záležet na vkusu obdarovaných. Dnešní zdravotnické oblečení je vyrobeno z nejkvalitnějších tkanin: měkké, vzdušné a odolné proti ztrátě barvy. Bavlna je stále oblíbená a ochotně vybraná, ovšem v kombinaci s jinými materiály. Díky příměsi polyesteru nebo spandexu se zdravotní oblečení vyznačuje vysokou strečností. Pružné materiály neomezují v pohybu a navíc účinně odvádějí vlhkost, což zvyšuje pohodlí a funkčnost. Příměsi dalších látek navíc činí zdravotní oděv odolným vůči skvrnám. V takových materiálech můžete vypadat dobře a zároveň se cítit vždy svěží.

zdravotni_obleceni_nemusi_byt_nudne_material.png

Barevné lékařské oblečení: kombinace pohodlí a módního stylu

Dnes všichni nosí lékařské oblečení: od kardiochirurgů po zubní asistenty. Výběru správného pracovního šatníku pro vás se vyplatí věnovat chvilku času, protože veřejnost i pacienti stále posuzují zdravotnický personál podle toho, jaké oblečení nosí. I když je móda pomíjivá, profesionální oblečení vždy zapůsobí.

zdravotni_obleceni_nemusi_byt_nudne_5.png

Hledáte inspiraci při sestavování zdravotnického oblečení? Prohlédněte si naše nabídky a vyberte si něco pro sebe: www.uniformshop.cz

Sponzorovaný článek.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Picture of Janina
Janina

Napsat komentář