cajovy blog logo full

Švestka je dobrá i v čaji

Švestka, oblíbená hra Divadla Járy Cimrmana, naznačuje, jak je toto podzimní ovoce důležité pro konzumenty. Dokládají to i četné rčení v českém jazyce: „nachytat někoho na švestkách“, „nevydržet do švestek“ nebo „do švestek být doma“. Tělu určitě prospějete, když si tuto podzimní lahůdku budete dopřávat v čaji i v době, kdy už nebude podzimní ovoce k mání.

Z vitaminů obsahují švestky vitamin A, B, C, E, dodají tělu také organické kyseliny (např. jablečnou), třísloviny, dusíkaté látky, minerální látky (sodík, draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo).

Švestkový-čaj-LOYD

 

Švestky prospívají mimo jiné srdci. Vitamin E, draslík i hořčík chrání před aterosklerózou, infarktem a pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Plody švestky jsou v lidovém léčitelství doporučovány na revmatismus, dnu, onemocnění ledvin, jater a krevního oběhu. Pomáhají také chránit srdce a cévy, snižují hladinu cholesterolu. Švestky chrání a regulují funkci střev, ceněné jsou zároveň při střevních problémech a zácpě.

Švestkový čaj v kombinaci s kořením v zimě zahřeje, dokáže skvěle uvolnit a je výbornou volbou nejen pro chladné večery.  Ovocný čaj Loyd s příchutí švestky a skořice představuje vynikající kombinaci, která okouzluje hlubokou barvou švestkovou barvu nálevu a intenzivním, sladce kořenitým aroma u krytým v trojrozměrných sáčcích.

svestka-widokowka

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 3]
Redakce
Redakce

Napsat komentář

Vážený návštěvníku,

přečtěte si obsah a dejte souhlas:

Souhlasím s ukládáním cookies na svém zařízení a zpracováváním svých osobních údajů za účelem kontroly na těchto webových stránkách, uložených v těchto souborech, které jsem zanechal v rámci používání webových stránek společností WhitePress a její důvěryhodnými partneri. Další informace týkající se zpracování osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Stisknutí tlačítka „Chci používat web a souhlasím“ nebo [x] v tomto informačním okně znamená souhlas. Souhlas se zpracováním údajů ve výše uvedeném textu lze kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu umístěného v Zásadách ochrany osobních údajů.