cajovy blog logo full

Čaje a byliny, podpoující očištění organismu

Modifikace: 2019/03/04

Pesticidy, ftaláty, plísně, těkavé organické sloučeniny, dioxiny, těžké kovy (olovo, rtuť, a arsen), a chloru – to jsou mimo jiné toxiny, které se vyskytují v našem těle. Přijímáme je nejen ze vzduchu, který dýcháme, ale také s jídlem a vypitou vodou nebo při používání kosmetických přípravků. Vystavuje ná na jejich působení obzvlášť špatný životní styl – špatné stravovací návyky, nedostatek fyzické aktivity, zneužívání návykových látek, neustálý stres a časté užívání antibiotik, které oslabují naši imunitu.

V důsledku toho všeho se zhoršuje naše zdraví, jsme neustále unavení, nedokážeme se soustředit. Začínají se problémy s pletí, vlasy a nehty, máme časté bolesti hlavy a zažívací potíže, stáváme se náchylnějšími na různé nemoci, máme problém s tělesným pachem a jsme podráždění. To všechno jsou znamení, že v těle dochází k hromadění škodlivých toxinů a očištění těla je nevyhnutelné. Můžeme se rozhodnout pro jedno  nebo několikadenní detoxikaci, můžeme také do našeho životy zavést dobré návyky, díky kterým se naše tělo bude zbavovat toxinů průběžně.

Zajijsté pomůže zdravá výživa, a pomocný bude také fyzický pohyb. Dobrou podporou pro očištění těla budou rovněž správné čaje a bylinky s detoxikačními vlastnostmi. Mezi ty nejdůležitější patří:

  1. Zelený čaj

Považovaný za mistra čištění organismu. Obsahuje léčivé látky a stopové prvky, jež mají vliv na naše dobré zdraví. Pomáhá posilovat imunitu, snižují krevní tlak, čímž chrání před civilizačními chorobami a omlazuje.

Vysoký obsah antioxidantů, posiluje přirozen obranné mechanismy buněk. Na jedné straně to zpomaluje rozvoj bakterií, které jsou škodlivé pro trávicí systém, a na druhé – slouží jako akcelerátor pro metabolismus, který odstraňuje odpadní produkty. Polyfenoly v něm obsažené odstraňují volné radikály, jejichž přebytek je toxický, čímž chrání proti rakovině a onemocněním oběhového systému.

  1. Červený čaj

Více enzymů a polyfenolů, než černý čaj obsahuje také červený čaj. Povzbuzuje práci střev a urychluje tvorbu trávicích šťáv. Efekt? Účinnější metabolismus a očištění těla  z odpadních látek.

Obsah antioxidantů pomáhá očistit tělo z přebytečných volných radikálů – čímž nejen chrání tělo proti nemocem, ale také zpomaluje proces stárnutí buněk.

  1. Matcha a Sencha

Dva druhy čaje Japonského, které jsou zlatým dolem antioxidantů (větším než zelený čaj!) a stopových prvků. Díky svému složení, urychlují metabolismus a díky tomu: fungování trávicího systému a zbavují tělo nepotřebných látek. Správně pracující trávicí systém je nakonec schopnější se čistit průběžně.

Antioxidanty samozřejmě odstraňují rovněž přebytečné toxiny a volné radikály. Brání tak vzniku rakoviny a civilizačních chorob, a mají rovněž omlazující účinek na naše tělo. Kromě toho, nejen zlepší naše zdraví, ale i náladu – Sencha a matcha mají rovněž relaxační vlastnosti.

  1. Rooibos

Za prvé, je bohatým zdrojem antioxidantů, které – pokud jsou tělu pravidelně dodávány – umožní prevenci mnoha chorob, včetně rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění a dalších civilizační chorob.

Za druhé, obsažené v odvaru fenolické kyseliny mají příznivý účinek na gastrointestinální trakt, chrání sliznice a mají relaxační účinky. Kromě toho, stopvé prvky podporují proces trávení, což vede k správné látkové výměně a zrychlení vylučování nepotřebných látek.

  1. Čistek

Senzační čištění a posílení těla nabízí rovněž čistek. Polyfenoly posilují imunitu, díky čemu si snadno poradíme s škodlivými mikroby. Působí rovněž jako antioxidanty – bojují s volnými radikály, které způsobují řadu onemocnění. Antioxidanty rovněž zpomalují proces stárnutí organismu.

Důležitou vlastností čistku je také schopnost odstranit z těla těžké kovy (jako je kadmium, rtuť a olovo), které vstřebáváme při kouření cigaret nebo práci ve znečištěném prostředí.

  1. Třezalka tečkovaná

Další bylinkou s léčivými a čistícími vlastnostmi je třezalka tečkovaná. Obsažené v ní flavonoidy mají antioxidační vlastnosti, které umožňují tělu zbavit se přebytečných škodlivin a chrání jej před nemocemi.

Kromě toho mají pozitivní vliv na práci jater – našeho hlavního orgánu, jehož úkolem je detoxikace. Má rovněž močopudné vlastnosti a zlepšuje práci močových cest. Čistí také trávicí systém, močový trakt a pomáhá se pozbavit nepotřebných složek látkové výměny.

  1. Heřmánek

Heřmánek je jednou z nejčastěji používaných rostlin v bylinné medicíně. Reguluje práci trávicího traktu a příznivě působí na gastrointestinální trakt a játra. Vzpírá tak metabolismus očišťování organismu z nepotřebných složek látkové výměny.

Působí protizánětlivě, antibakteriálně a spazmoliticky. Kromě toho, neutralizuje toxiny, které ovlivňují celkový stav našeho zdraví a nálady.

  1. Máta

Máta je prozměnu jednou z nejstarších léčivých rostlin. Vzpomáhá trávicí systém a zažívací trakt, urychluje látkovou výměnu. Má pozitivní vliv na játra, jejichž hlavním úkolem je odstranit toxiny z těla.

Zlepšuje rovněž práci kardiovaskulárního systému a – podobně jako zbylé popsané rostliny – neutralizuje působení volných radikálů v organismu.

  1. Pískavice řecké seno

Působí blahodárně na střeva, játra (tvorba žluči) a ledviny (diuretikum). Chrání sliznici trávícího traktu a zlepšuje vstřebávání pokrmů. Zlepšuje metabolismus, napomáhá vyprazdňování, pomáhá tělu odstraňovat škodlivé látky.

Kromě protizánětlivých vlastností, má ale rovněž jiné čisticí vlastnosti, urychluje vylučování toxinů z těla.

  1. Kopřiva

Terapeutické a zdravotní vlastnosti, které jsou užitečné v procesu čištění organismu, má také kopřiva. V přírodní medicíně se používá již dlouhou dobu. Je to účinné diuretikum, které pomáhá tělu zbavit se, mj. kyseliny močové. Brání zadržování tekutin v lidském těle, díky čemu jsou škodlivé látky pravidelně odstraňovány.

Podporuje látkovou výměnu, příznivě ovlivňuje funkci žaludku, jater, slinivky břišní a střev. Organismus se rychleji čistí od toxinů. Kromě toho má máta vlastnosti antivirové a antibakteriální.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce
Redakce

Napsat komentář

stojí za přečtení
Podobné články

Vážený návštěvníku,

přečtěte si obsah a dejte souhlas:

Souhlasím s ukládáním cookies na svém zařízení a zpracováváním svých osobních údajů za účelem kontroly na těchto webových stránkách, uložených v těchto souborech, které jsem zanechal v rámci používání webových stránek společností WhitePress a její důvěryhodnými partneri. Další informace týkající se zpracování osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Stisknutí tlačítka „Chci používat web a souhlasím“ nebo [x] v tomto informačním okně znamená souhlas. Souhlas se zpracováním údajů ve výše uvedeném textu lze kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu umístěného v Zásadách ochrany osobních údajů.