cajovy blog logo full

Bergamot

Modifikace: 2017/10/18

Tato odrůda pomeranče je známá hlavně tím, že se z nich vyrábí bergamotový olej používaný při výrobě čaje Earl Grey. Je rovněž využíván k výrobě kosmetiky a k aromaterapiím.

Bergamot je malý strom nebo keř s výškou do 5 m. Pravděpodobně pochází z Indie. Pěstuje se především v Itálii – v Kalábrii. Plody bergamotu jsou kulaté, hořké bobule cca. 6-8 cm dlouhé. Mají hladkou, žlutozelenou kůru a voňavou, kyselou dužinu.

Bergamotový olej je vyroben právě z kůry bergamotu. Používá se k aromatizaci Earl Gray čaje, k výrobě parfémů a k léčbě onemocnění trávicího traktu.

Koupel nebo masáž s dodatkem bergamotu, uklidňujícím působí antidepresivně, dokonale snižuje svalové bolesti po fyzické zátěži. Má také pozitivní účinek na pokožku – vyhlazuje, zvlhčuje a tónuje, zatímco čistí a stimuluje její regeneraci. Citrusová vůně je osvěžující a zmírňuje nachlazení, kašel a chřipku, čistí vzduch a má antivirové účinky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce
Redakce

Napsat komentář

stojí za přečtení
Podobné články

Vážený návštěvníku,

přečtěte si obsah a dejte souhlas:

Souhlasím s ukládáním cookies na svém zařízení a zpracováváním svých osobních údajů za účelem kontroly na těchto webových stránkách, uložených v těchto souborech, které jsem zanechal v rámci používání webových stránek společností WhitePress a její důvěryhodnými partneri. Další informace týkající se zpracování osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Stisknutí tlačítka „Chci používat web a souhlasím“ nebo [x] v tomto informačním okně znamená souhlas. Souhlas se zpracováním údajů ve výše uvedeném textu lze kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu umístěného v Zásadách ochrany osobních údajů.